Başyazı, Ömer Lütfi Kanburoğlu, "CHP'ye düşen" / "CHP's responsibility"
 

  

CHP’ye düşen

Herkese karşı iyi davran,

Çok az insanla yakınlık kur;

Güven bağlayacağın insanları da iyice dene.

George Washington

 

Kaçınılmaz son gerçekleşti ve Kemal Kılıçdaroğlu CHP’ye Genel Başkan oldu. Toplumun yıllardır dile getirdiği, oy verse de vermese de kendisini sosyal demokrat olarak tanımlayanların senelerdir öne sürdüğü mazeret artık yok.

Deniz Baykal artık CHP’nin Genel Başkanı değil, sıradan bir milletvekili…

 

Kemal Kılıçdaroğlu ise toplumun sempatisini kazanmış, sadece solcular ve CHP’liler değil her kesimden oy alabilecek bir politikacı.

 

CHP yakaladığı bu tarihi fırsatı artık ülke ve millet menfaatine kullanabilmesini bilmeli, bu son şansıdır. Bu şanslarını da her zaman yaptıkları gibi parti içi hiziplere, kavgalara harcar ve küçük olsun benim olsun mantığı güderlerse CHP’nin tarihin tozlu sayfalarında yer alması artık kaçınılmaz olur.

 

Hizipçilikten uzak durarak herkesi kucaklamak tek amaçları olmalı.

 

Türkiye’de solun oy potansiyeli belli, devrimci söylemler belki duygularınızı okşayabilir ama sizi iktidar yapmaz.

 

Amacınız her zaman yaptığınız gibi yılın belli günlerinde alanlarda toplanıp kendi kendinizi tatmin etmek ise milleti hiç boşuna uğraştırmayın, insanlarını peşinize takmayın. Arada sırada şarkılar söylemek, halay çekmek, slogan atıp yırtınırcasına bağırmak sizlere yeterli gelebilir ama halkın işe, aşa, sosyal güvenceye ve geleceğe umutla bakma ihtiyacı var.

 

Bunu yaparım diyorsanız merkez partisi olmak, herkesi kucaklamak Türkiye’nin partisi olmak zorundasınız.

 

Öyle ya, seçimler Türkiye’de yapılacak. Eğer uzayda yaşamıyorsanız halkın sorunlarına ışık tutacak, onun dertlerini kendine dert bilecek, onunla ağlayıp onunla güleceksiniz.

 

Daha açık söyleyeyim; iktidar olmak için sağ görüşlü, bugüne kadar sağ partilere oy vermiş, radikal değil ama muhafazakâr insanlardan oy almanız lazım.

 

Şu anda bu şansınız var hadi bakalım millet sizden hizmet bekliyor.

 

 

 

omer@kanburoglu.com < 24 Mayıs  2010

 

 

 

 

CHP's responsibility

 

You should treat everyone well.

With very few people get close;

Try going to connect well with people confidence.

George Washington

 

Kemal Kılıçdaroğlu inevitable end came, and was chairman for the CHP. Community for years has expressed, though not to vote even though those who identify themselves as social democrats argued for years that is no longer an excuse.

CHP Chairman Deniz Baykal is now a regular member of parliament ...

 

Kemal Kılıçdaroğlu sympathy of the community have gained not only from all walks of leftists and the CHP could buy a politician votes.

 

CHP has captured this historic opportunity to be able to use it to benefit the country and the nation should know that this is the last chance. Their chances as they always do this faction within the party to fight and spend all the logic I should get a small buckskin dusty pages of history, they take place in the CHP is now inevitable.

 

Stay away from factionalism and the only purpose must be to embrace everyone.

 

The left's vote a certain potential in Turkey, the revolutionary rhetoric, but maybe you can caress your emotions rule you do not do.

 

Your goal as you always do on certain days of the year to satisfy your own fields gathered in circles the nation do not, people do not connect to the succession. Occasionally to sing songs, draw honeymoon, we just shouting slogans and cats and dogs may shriek, but the people work, google analytics, social security and the need to look to the future.

 

If you do this, as well as central to the party, everyone will have to be to embrace the party of Turkey.

 

Or so, elections will be held in Turkey. If you do not live in space, shed light on the problems of the people, his own troubles to worry about knowing, it will weep and laugh with him.

 

Let me tell you more clearly; power to right-minded, far-right parties have to vote for the radical conservative, but I need to get votes from people.

 

Chatting at the moment that you have the services people expect from you.

 

 

 

omer@kanburoglu.com < May 24, 2010

 

 

 


 

Z ANA SAYFAYA DÖN