Ömer Lütfi Kanburoğlu, Yarış Bitti / Done Racing

 

 

 

 

Yarış Bitti

 

Günlerdir süren seçim yarışı sonuçlandı; seçimin galibi açık ara farkla AKP. Diğer partilerin yaptıkları çeşitli başarı yorumları züğürt tesellisinden başka bir şey değildir. Yarış kazanmak için yapılır, her yarışın da tek bir birincisi vardır. Siz dünyada hiç yarışa laf olsun diye katılan gördünüz mü? Bu tip söylemler Türkiye’ye aittir; “olsun tecrübe kazandım”, “kaybettim ama yenilmedim” gibi ifadeler kendi hoş, içi boş sloganlardır. Lafla peynir gemisi yürüse o zaman kazanmak için gece gündüz çalışanların aptal olması lazımdı.

 

Seçim süresince olumlu, olumsuz, ahlaksız ve yalanlara dayalı birçok gelişme yaşandı; bunlar seçimin doğasında vardır ve kızmamak gerekir. Önemli olan gereğini yapmaktır; doğasına uygun davranmaktır. Birisi size taş atıyorsa siz ona çiçek atamazsınız. Bu yöntem, size taş atanlara halkın sempatisini artırır. Eğer amacınız peygamberliğe soyunmak ise çok uzun vadede bu yöntem işe yarar ve halk yüzyıllar sonra mezarınızın başında size dua okur. Eğer politikacı olacaksanız ve iktidara gelmek istiyorsanız birinci şart herkese hem olumlu hem de olumsuz manada “HAK ETTİĞİNİ VERMEK” tir. İnsanlar size bir adım atıyorsa siz onlara beş adım atmalısınız, eğer amacınız yüzelli yıl sonra peygamber olmak değilse, size kötülük yapanlara karşı gösterdiğiniz her iyi niyet ifadesi zafiyetiniz olarak algılanacaktır.

 

Seçim bitti, AKP her iki seçmenden birinin oyunu alarak iktidara geldi (Bunu nasıl yaptığı önemli değil, önemli olan netice ve yapabilmiş olması) ve ateşten gömleği giydi. Türkiye’nin şu anda karşı karşıya olduğu sorunlar üç sene öncekiler gibi değil, çok önemli uluslararası sorunlar. Belediye hizmetlerinden başka bir şeyden anlamayan AKP’nin dokuz yıllık iktidarı döneminde dış politikada izlediği tutum göz önüne alındığında bu sorunların altından TAVİZ vermeden kalkabilmesi mümkün değil. AKP’nin siciline baktığınız zaman ise taviz vermek konusunda herhangi bir çekincesi olmadığı görülüyor.

 

Yani…

 

Türkiye sonu belli olmayan çok kritik günler yaşayacak ve bu krizler taviz verilerek aşılmaya çalışılacak.

 

Ne yazık ki Ortadoğu toplumlarının kaçınılmaz kaderi bu; sürekli kurtarıcı peşinde koşan insanların battıklarını anlamaları ancak nefes alamaz hale geldiklerinde mümkün oluyor.

 

Her ne olursa olsun ülke bizim, vatan bizim. Sahip çıkıp destek olmamız gerekiyor. AKP’yi seçimdeki başarısından dolayı tebrik ediyor, hükümet çalışmalarında da kolaylıklar diliyorum. Önümüzdeki yıllarda Allah yardımcıları olsun, çok ihtiyaçları olacak.

 

Allah çaresiz insanların daima yar ve yardımcısıdır…

 

 

 

omer@kanburoglu.com < 14 Haziran  2011 

 

 

 

Done Racing

 

Resulted in the election race which lasted for days, by far the clear winner of the election the AKP. Other parties broke their various interpretations of success is nothing but consolations. Done to win the race, each race has a single winner. Have you ever been involved in any race in the world you'd give an arm? Turkey belongs to this type of rhetoric, "it gained experience," "I've lost, but not defeated," statements such as his lovely, hollow slogans. Speaking to ship cheese to win the day and night, walking path, then the employees should have been a fool.

 

Selection during the positive, negative, immoral, and many developments took place based on lies, which is inherent in the election and must be no inflammation. The important thing is to make the need, to act in accordance with nature. If someone blows you her flower you can not stone you. This method increases the sympathy of the people attacking you. If your goal in the very long term, this method does strip prophethood and the public hundreds of you at the beginning of the prayer reads the grave. If you are going to be politician and the first requirement if you want to come to power, both positive and negative sense, to everyone "is being RIGHTS TO" is. People are five steps you should take a step assigns them to you, if your goal is not to be one hundred and fifty years after the prophet, you have shown towards those who do evil, every expression of good will be perceived as weakness.

 

More over, the AKP came to power by taking game one of every two voters (it did not matter how important, and it just can be the result), and wore a shirt of fire. Turkey is currently facing problems such as three years before, but many important international issues. Municipal services do not understand anything else, followed by the AKP's attitude in foreign policy during the nine-year rule of considering this is not possible to solve problems without CONCESSIONS. If you look at the time to compromise any of the AKP's record is no drawback.

 

So ...

 

Some days are very critical in the end Turkey will live and not be tried to overcome this crisis by giving concessions.

 

Unfortunately, the inevitable fate of Middle Eastern societies, this continuous pursuit of saving people actually can not breathe when they become a swamp, but it is possible to understand that they are.

 

Whatever happens in our country, our homeland. Having the support we need to be out. Due to the success of the AKP is congratulated in the selection, I wish the government facilities in the studies. God to be helpers in the coming years, many will need.

 

God is always half the people helpless and assistant ...

 
 

 

omer@kanburoglu.com < June 14,  2011

 

 


 

 

 

Z ANA SAYFAYA DÖN