Ömer Lütfi KANBUROĞLU             BAŞYAZI

 

 

 

 

Kuşlar, Kelebekler, Çiçekler

 

Cehaletin en kötüsü bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmaktır.

 Bülent Arınç “Eskiden Kürtçe konuşmak yasaktı. Bu yanlıştı bizi birbirimize düşürdü. Şimdi kurslar açıldı giden var gitmeyen var. Radyolar var, gazeteler çıkmaya başladı. Ama bir ihtilaf noktasını kaldırdık. Ne oldu kıyamet mi koptu? Nerdeyse bir senedir TRT 6 var. Sabahtan akşama Kürtçe konuşuyor. Bölündü mü Türkiye, zarar mı gördü?" diyor.

Hayır Sayın Arınç! Türkiye bölünmedi ve asla da bölünmeyecek, olsa olsa bu gidişle nüfusu azalabilir...

Verdiğiniz örnekler gayet güzel, yerine cuk diye oturuyor. Kürtçe konuşmak serbest, istersen gazete çıkar, istersen radyo kur. TRT 6 sabahtan akşama Kürtçe konuşuyor. Sırf terörle uğraşmasınlar diye Diyarbakırspor ittire kaktıra 1.lige çıkartıldı, yollara mayın döşemesinler diye köy yollarına bile asfalt döktük, elektrik, su parası ödemiyorlar. PKK terör örgütü elebaşına bir ada, yüzlerce koruma tahsis ettik; ara sıra ülke yönetimi hakkındaki değerli fikirlerinden bile yararlanıyoruz. Terör örgütü adına propaganda yapmak serbest; eline istediğin bayrağı, flamayı, posteri al dön dolaş sana bir şey diyen yok, hatta örgütün mecliste temsilcileri bile var, ne oldu yani, Türkiye bölünüyor mu?

Hayır!

Türkiye bölünmüyor.

Çünkü;

Onu canı pahasına savunan insanlar var…

Peki, gelelim sorumuza:

Bunca görmezden geldiğiniz şeye ve tavize rağmen

TERÖR BİTTİ Mİ?

AZALDI MI?

HIZINI KESTİ Mİ?

TALEPLERİNDE EN UFAK BİR DEĞİŞİKLİK OLDU MU?

HAYIR?

O zaman bu çiçekler, böcekler, kelebekler modu ne oluyor?

Konuşalım anlaşalım moduna çekilmek istenen taraf kim acaba?

Terörist taviz vermediğine göre, devlet mi taviz verecek?

Bu güne kadar verilen tavizler ne işe yaradı acaba?

Sayın Arınç  halkın %50’sinin barış yanlısı olduğunu ifade etmiş. Söylediğinin doğru olduğunu varsayarak şöyle bir hesap yapalım; bu 35 milyon insanın Kürtlerle savaşmak, onları öldürmek ve katletmek istediğini gösterir. Ayrıca, bu insanlar bazı köşe yazarlarının aşağılamak amacıyla dile getirdiği gibi sadece taksi şoförlerinden oluşmuyor.

Geriye kalan 35 milyon insan ise zaten barış yanlısı olduğunu beyan etmiş, yani “kuşlar, kelebekler ve çiçekler” modunda.  Hadi, bunların içinden birkaç yüz binini PKK yanlısı kabul edin ortaya çıkan tablonun vahametini anlayabiliyor musunuz?

Eğer, herkes aklını başına almazsa Türkiye’yi ve içinde yaşayan insanları bir felaket bekliyor.

Bir terör örgütünün ilk hedefi “Halkı kazanmaktır”. Eylem yaparken sürekli halk adına, halk için, devlete rağmen yapar ve bu söyleminden asla taviz vermez.

Savaşta “ayrıştırmak” en önemli kozdur. Karşı tarafın birliğini bir şekilde bozabilirseniz kazanırsınız. Bugüne kadar PKK’nın asla başaramadığı bir şey vardı, o da bütün Kürtlerin temsilcisi olmak; oysa bugün bunu kendi çaba harcamadan başarmış durumda.

Kürtlerle hiçbir problemi olmayan insanlar artık onlardan nefret eder hale geldi, kendisinin Kürt olduğunu dahi bilmeyen sıradan vatandaşlara Kürtlük bilinci aşılanmaya başlandı.

Bunun sonucu ayrışmadır; Türkiye bölünmez ama katliam çıkar.

Kürtlerin silah zoru ile hak arama ve dağa çıkma hakkı var ise Türkiye’de şu anda bu haktan yararlanmak isteyen milyonlarca da Türk var.

Kuşlar, kelebekler, çiçekler güzeldir ama belli bir yaşın üzerindeki insanlar artık bunlara kanmıyorlar…

Kalın sağlıcakla,

 

 

 omerkanburoglu@yahoo.co.uk< 08  Eylül  2009

 


 

 

Z ANA SAYFAYA DÖN