Ömer Lütfi KANBUROĞLU             BAŞYAZI

 

 

 

 

 

PKK Bitiyor!

 

PKK terörünü bitirmek için “açılım” adı altında ortaya atılan “müthiş plan” yürürlüğe girdi. Sırf  “açılıma” destek olması amacı ile birkaç önerim olacak. Açılımın ruhuna büyük katkısı olacağına eminim.

Mesela, PKK’lıların yurda dönmesini sağlayıp hepsini memur yaptığımızı düşünürsek bu sorunu birkaç sene içinde çözmüş oluruz. Yurda dönüp devlet memuru olan PKK’lılar iki seneye kalmaz açlıktan ölecekleri için ortada böyle bir sorun da kalmaz.

Yurda dönen PKK’lılara bankalardan kredi verip borçlandıralım veya her birine altı-yedi tane kredi kartı verelim, nasılsa borçlarını ödeyemeyip kendilerini boğaz köprüsünden atacakları için biz de hepsinden kurtuluruz.

Daha etkili bir yöntem istiyorsanız, hepsine bir işyeri açalım ve namusuyla çalışmaları, vergilerini kuruşu kuruşuna ödemeleri için teşvik edelim. Türkiye’de bir tüccarın namusu ile çalışıp vergisini kuruşu kuruşuna ödemesi sonuç itibarı ile batması ile sonuçlanacağından iki sene sonra işyeri sahibi örgüt üyeleri eline silahı alıp ailesini vurup kendi başına da kurşunu sıkacaktır.

Hepsini askere alıp, güneydoğuya göndermek de bir formül olabilir. Askere alınan PKK’lıları güneydoğuya gönderdiğinizde hepsi şehit olup gelir, nasılsa Türkiye’de şehidin hesabını soran yok. Böyle bir yöntemle de terörü bitirmek mümkün.

Veya İstanbul’da büyük bir deprem bekleniyor ya, bütün PKK’lıları İstanbul’a yerleştirelim nasıl olsa önümüzdeki 200 yıl içinde İstanbul’da büyük bir deprem olacak o zaman hepsi binaların altında kalıp ölür biz de kurtuluruz.

Hepsine bir otomobil verip karayollarında seyahat etmelerini de isteyebiliriz, özellikle bayramlarda. Böylece hepsi trafik teröründe telef olur.

O kadar çok yöntem var ki, PKK’lıların yeni kurduğumuz “çakma” üniversitelere kayıtlarını yaparak tramvay gibi okula gidip gelmelerini, sonra da yıllarca iş arayıp durmalarını, günlerini boşa geçirmelerini temin edebiliriz; tıpkı askerdeki mıntıka temizliği gibi. Fitne fesat ile uğraşacaklarına boş bir işle uğraşıp dururlar ve yıllar böyle geçer gider. Sonuçta hiçbir baltaya sap olamamış insanlar olur çıkarlar.

Bu listeyi uzatmak mümkün, ama sırf bu kadarı bile PKK’nın kökünü kazımaya yeter.

Kalın sağlıcakla,

 

 

 omerkanburoglu@yahoo.co.uk< 22  Ekim  2009

 

 


 

 

Z ANA SAYFAYA DÖN